SERVİSLER

ASANSÖR MONTAJI


Asansör montajı, çeşitli firmalarda taşeron işçiler tarafından yapılmaktadır ve bu yüzden montajlara yeterli özen gösterilmemektedir. Firmamız bünyesinde çalışan teknik ekibimiz montajlarda gereken özen ve titizliği göstermektedir. Unutmayalım ki asansör montajlarında en önemli kısımlar ray, kapı ve motor montajıdır. Buralarda yapılacak hataların düzeltilmesi ileriki aşamalarda hem maliyet hemde onarılması güç hatalardır. O yüzden profesyonel elemanlarla yapılması gerekmektedir. Montaj bitiminden sonra iskan alabilmek için asansör, belediyenin görevlendirmiş olduğu mühendisler tarafından kontrol edilip onay verilmesi gerekmektedir.Bu aşamada yüklenici firmanın TSE, CE ve Sanayi Sicil belgelerine güncel tarihli olarak sahip olması gerekmektedir. İlk olarak firmadan bu belgeler istenilmelidir. Genel olarak yapılan işler sonrası inşaat firmaları bu aşamada çok fazla sıkıntılar yaşamaktadır. Bu yüzden belgeleri olan firmaları ve kendi ekibiyle çalışan firmaları tercih etmeniz gerekmektedir. 

ASANSÖR BAKIMI


Asansör bakımı, Asansörlerde tıpkı arabalar gibi bakım gerektirmektedir. Montaj sonrası yapılan yıllık sözleşmelerle ayda bir defa rutin bakım yapılması gerekmektedir. Unutmayalım ki sürekli arıza veren asansörlerde kesinlikle bakım eksikliklerinden dolayı arızalar sürekli hale gelir. 20 dakika ya da 30 dakika da bakım yapılmaz. Bu tarz bakım yapan firmalarla çalışıyorsanız acilen bakımcı firmanızı değiştirmeniz sizin faydanıza olacaktır. Bakımlarda makine motor, halatlar, asansör kontrol ünitesi, raylar, patenler, ağırlık patenleri, kabin butonyerleri, dış butonlar, asansör kapıları, iç kapı, kızaklar, konsollar, regülatör, regülatör halatı, güvenlik swechleri, paraşüt sistemi ve ray konsolları itinalı bir şekilde bakımdan geçmelidir. Bu yazdıklarımız 30 dakika da yapılabilecek işler değildir. Asansör bakımı yalnızca temizlik değildir. Bunlara yöneticilerin dikkat etmesi gerekmektedir.

ASANSÖR YENİLEME 


Asansör değişimi, Asansörler yaklaşık olarak 10 yılı doldurduktan sonra detaylı bir değişime girmesi gerekmektedir. Bu kısımda asansör makine ve motoru, kabin süspansiyonu, tesisat kabloları, butonlar, halatlar ve kontrol panoları değiştirilmelidir. Bizi aradığınızda tecrübeli ekibimizi gönderip ücretsiz keşif yapıp fiyat teklifinizi hazırlıyoruz. 

ASANSÖR GÜVENLİK EKSİKLERİ


Asansörler belediyeler tarafından yıllık olarak peryodik kontrolden geçmektedir ve standartlar dahilinde kontrol raporları düzenlenmektedir. Bu kontrol raporuna göre asansörlerinize aşağıda belirtilen etiketler takılmaktadır.
 
Asansörünüze yapıştırılan etiket ne anlama geliyor?
KIRMIZI RENKLİ bilgi etiketi iliştirilen ve güvensiz olarak tanımlanan asansörün kullanımına bina sorumlusu tarafından izin verilmez. Bu asansörün en fazla 60 gün içerisinde güvenli hale getirilmesi bina sorumlusunca sağlanır.                                                                             
SARI RENKLİ bilgi etiketi iliştirilmiş olan asansör kusurlu olarak tanımlanır ve uygunsuzlukların en fazla 120 gün içerisinde giderilmesi bina sorumlusunca sağlanır.
MAVİ RENKLİ  bilgi etiketi iliştirilmiş asansör hafif kusurlu olarak tanımlanır ve belirtilen uygunsuzlukların bir sonraki peryodik kontrole (12 ay / 48 ay) kadar giderilmesi bina sorumlusunca sağlanır.
YEŞİL RENKLİ bilgi etiketi iliştirilmiş olan asansör kusursuz olarak nitelendirilir ve can ve mal güvenliği açısından uygun olduğunu gösterir.
 
Bu raporlardaki eksikleri sözleşme yaparak belirtilen tarihler arasında yapmaktayız. Tarih aralığı çok önemli sonrasında geç kalınırsa belediye tarafından  apartman ceza işlemleri uygunlanmaktadır ve yapılmadığı taktirde tek sorumlu apartman yöneticisidir. Asansörde her hangi bir kaza olması sonucunda hapis cezasına kadar sonuçlanabilir. Raporlarınızı whatshap üzerinden bize göndererek anında fiyat teklifi ve yapım süresini alabilirsiniz.